/0382/ 70-28-81

Українська казка

Радо вітаємо тебе, любий читачу, на цій сторнці. Сторінці, створеній саме для тебе. В наш час стає все складнішим знаходити тих, хто користується виключно традиційними бібліотеками чи книжковими крамницями. Все більшої ж ваги набирають віртуальні бібліотеки, які не мають обмежень на кількість наявних екземплярів та величину тиража. А як врахувати масштаби розвитку інтернету насьогодні, то можна говорити про вельми широку, весь час зростаючу аудиторію читачів.

І цілком логічним є, що мусить існувати сторінка присвячена саме Українській Казці. Бо є це великий пласт нашої культури, нашого фольклору, нашої традиції. А оскільки хочемо ми, щоби все це жило і активно розвивалося, то й створили саме цю сторінку.

Бо на нашу думку, казка не є витвором виключно для дітей віком від 2 до 102 років, але варто її читати, чи слухати також представникам і всіх інших, без винятків, вікових категорій.

Бо казка, то не є ніщо інше, як погляд на світ, в котрому ми жиємо, з іншого боку, з тої його сторони, з якої в повсякденному свому житті ми на нього не дивимось. І це є причиною того, що казковий світ виглядає для нас часом фантастичним і нереальним. А тому загально прийнятою є у нас думка, що казка, то є щось виключно для дітей, а метою її є лиш повчання та виховання в них потрібних морально-етичних якостей, що дорослій людині або непотрібно, або ж слід пояснювати в іншій формі. Але насправді повчання є метою байки, а вона аж ніяк не є казкою і ніхто, певне, не буде з цим сперечатися. Натомість казка скорше відображає багатогранність і багатство нашого світу легко переступаючи будь-які рамки звичного для нас сприйняття. Доросла людина, не розуміючи, що несе їй казка, намагається перенести її в сферу дитячу, але не наважується відкинути її зовсім. Діти ж радо приймають казки і слухають їх завжди з задоволенням. І сприймають вони їх зовсім не так як дорослі, бо сприйняття їхнє не обтяжене ще логічними законами і умовностями. Ми живемо в світі, де панує логіка і все, з чим маємо справу, підпорядковуємо її законам, або ж відкидаємо як неможливе. Але логіка не здатна охопити всієї навколишньої багатогранності, а описує лиш певну сторону. І хоч як нам це може бути складно уявити, але люди не завжди дивились на світ виключно з цього боку і прикладом тому може бути алхімія, яка зовсім не нагадує нам науку, а скорше казку, чи притчу, чи ще невідомо що.

А казка, не обмежена логічними законами, може розповідати про цей світ зовсім інакше, ніж є для нас звичним і нести в собі ту мудрість, котрої не можемо ми виразити повсякденними засобами. Тому казка нагадує коштовний діамант, котрий має багато граней. І в яку з них не подивишся, а всюди бачиш велику глибину і одвічну мудрість. Але щоб охопити їх, то треба відкинути буденні шаблони і затверділу мораль, а подивитись очима малої дитини, для котрої немає в цьому світі нічого неможливого і тоді засяє цей діамант неповторним блиском, освітлюючи все довкола незвичним світлом, в якому оточуючий світ заграє новими, яскравими, свіжими барвами. І доки не відкине, не забуде людина цього погляду на світ, доти зберігатимуть її очі цей неповторний блиск, а душа буде осяяна цим дивним світлом.

Тож запрошуємо тебе, любий читачу відвідати цей чарівний і незвичайний світ казки. І закликаємо тебе читати казки самому, переповідати їх іншим, купувати, друкувати, копіювати і дарувати, роздавати і всіляко поширювати казки, щоби мала їх змогу почути, чи прочитати кожна дитина, щоби мав змогу доткнутися до світу казки кожен, хто шукає ту одвічну мудрість, котра допоможе йому пізнати і осягнути цей світ.

http://kazka.in.ua/

Новини

2013-03-25 17:25:28

КАНІКУЛИ!!!

Вітаємо Вас з початком весняних канікул!

2013-03-07 09:53:35

Зі святом 8-го березня!

Чути вже весни прихід, На річках розтанув лід, Видно скрізь її знаки - Розпускаються бруньки. В березні є гарне свято, Сонце, квітів так багато, Весело пташки співають, З восьмим березня вітають.

2013-02-20 20:52:30

Семінар

20.02.13р. в ліцеї № 17 відбувся семінар на тему:"Розвиток здібностей та обдарувань молодших школярів через навчальні предмети в початковій школі"

2013-02-20 20:33:18

Семінар

13 лютого 2013 р. в Хмельницькому ліцеї №17 відбувся семінар "Безпечний Інтернет".

Хмельницкий ліцей №17

Міністерство освіти і науки України

Xмельницька ОДА

Xмельн. міське управління освіт

Хм. ОІППО

Освітній портал ПРЕСА

Сайт Хмельницької міської ради

Презентаціїдля дітей